5MPx IP PoE kamera s 5× zoomem | ZONEWAY NC965+
POE 5MPx IP STARVIS bullet kamera antivandal kamera H.265 s rozlišením 5MPx, IVA, COLORVU, venkovní,..
https://zoneway.cz/ptz-kamera-valcova-8mpx-4k-5x-zoom-hico-gr-ps3x5i-m8s
Venkovní otočná IP kamera HICO X5I-M8S vidí ve 4K, zoomuje 5× a celé tělo válcového pouzdra natáčí motorem na kloubu; pouzdro je z kovu. Snímač SONY IMX415 pracuje s 8Mpx (3840 × 2160 px). Tělo kamery se otáčí ...
Venkovní otočná IP kamera HICO X5I-M8S vidí ve 4K, zoomuje 5× a celé tělo válcového pouzdra natáčí motorem na kloubu; pouzdro je z kovu. Snímač SONY IMX415 pracuje s 8Mpx (3840 × 2160 px). Tělo kamery se otáčí o 0–180° a naklání o 0–55° (podle výrobce), takže jedna kamera obslouží víc směrů. Jako válcová PTZ kamera se montuje na stěnu a míří do prostoru před sebou. Napájet ji můžete zdrojem 12 V DC i jediným síťovým kabelem: PoE splitter v balení je navíc k samotné kameře. Rekordéry ZONEWAY ji po připojení přes ONVIF přijmou stejně jako Hikvision, Dahua a Milesight – testováno.













5× optický zoom. Motorizovaný objektiv s autofokusem mění ohnisko z 2,7 na 13,5 mm, tedy 5× optický zoom. Na nejširším záběru kamera pokrývá přibližně 92° vodorovně a 60° svisle, při maximálním přiblížení přibližně 23° a 13°; výrobce úhly neuvádí, platí výpočet ze snímače a ten je jen orientační.

Pohyb celého těla kamery. Na rozdíl od kopulové PTZ se tu pohybuje celé válcové pouzdro; pohon obstarává motorický kloub. Rozsah 0–180° a 0–55° podle výrobce znamená, že jedna kamera obslouží vjezd i dvůr, pokud oba leží v půlkruhu před ní. Hlavní proud 4K lze kódovat jako H.265+, H.265 nebo H.264, nižší stupně sahají k 1080p. Podle výrobce se datový tok videa volí v rozsahu 512 kb/s až 6 Mb/s.
Provedení kamery předvádí video výrobce: objektiv, kloub pro natáčení těla kamery a nástěnná základna zblízka.

PoE splitter v balení. Kameru napájíte ze zdroje 12 V DC, nebo po síťovém kabelu: splitter leží v krabici a proud do kabelu pošle například PoE switch ZONEWAY. Tak stačí jediný kabel a kamera nepotřebuje zásuvku u stožáru ani u štítu budovy.
Na co si dát pozor. Z výroby je v kameře nastavené časové pásmo GMT+8; přepněte ho na středoevropský čas. Živý obraz 4K v Chromu zobrazí přehrávač WebPlayer. Webové rozhraní kamery češtinu ani slovenštinu nemá, kameru však ovládnete i z aplikace HiEasy (P2P). Tělo kamery natáčí motor, rukou jím neotáčejte.


Technické údaje od snímače 8Mpx po rozměry 168 × 68 × 78 mm a napájení jsou v tabulce v záložce Technické informace.
Z nabídky obchodu se ke kameře hodí síťové rekordéry NVR, například ZONEWAY NVR3016 pro 16 kanálů 8Mpx, PoE switch ZONEWAY a karta microSD 128 GB do kamery. V kategorii venkovní IP kamery jsou další modely, třeba ZONEWAY NC965-Z, ZONEWAY NC965+ a mini PTZ ZONEWAY PTZ4XC50+; hotové kamerové sety a příslušenství ke kamerám najdete v samostatných sekcích. Chcete kameru nechat nainstalovat? Montáže nabízíme, viz ceník montáží kamerových systémů.
Pokryje jedna kamera vjezd i dvůr?
Ano, pokud obě místa leží v rozsahu natáčení (0–180° podle výrobce), tedy v půlkruhu před kamerou; kameru na povel natočíte k jednomu nebo k druhému.
Dá se kamera provozovat bez rekordéru?
Ano. Záznam uložíte na SD kartu přímo v kameře (podle výrobce), do ONVIF rekordéru, který se hodí pro delší historii, případně na síťové úložiště NAS nebo NFS (podle výrobce).
Slyší kamera okolí a lze přes ni mluvit?
Ano; mikrofon a reproduktor jsou součástí kamery a zajišťují hovor s osobou u kamery (G.711).
Jak se kamera napájí?
Zdrojem 12 V DC, nebo síťovým kabelem a splitterem z balení.
Obsah zpracoval Ing. Václav Turek, technik.
| Parametr | Hodnota |
|---|---|
| Kamera a obraz | |
| Model | HICO X5I-M8S |
| Výrobní označení | GR-PS3X5I-M8S |
| Typ | venkovní válcová (bullet) IP kamera s motorickým natáčením celého těla kamery (PTZ) |
| Obrazový snímač | 8 Mpx SONY IMX415, CMOS 1/2,7″ (velikost podle výrobce) |
| Maximální rozlišení | 8 Mpx, 3840 × 2160 px (4K) |
| Další rozlišení hlavního proudu | 6 Mpx, 5 Mpx, 4 Mpx, 3 Mpx, 1080p |
| Komprese videa | H.265+, H.265, H.264 |
| Řízení datového toku | CBR / VBR, 6 stupňů kvality obrazu |
| Datový tok videa | 512 kb/s – 6 Mb/s (podle výrobce) |
| Vedlejší proud | nižší rozlišení 640 × 360, VGA, D1 (720 × 480) (podle výrobce) |
| Den / noc | přepínací filtr IR-CUT; režim automaticky nebo ručně (časový plán podle výrobce) |
| Minimální osvětlení | 0,005 lx v barevném režimu (F1,6); 0 lx v černobílém režimu se zapnutým IR přísvitem (podle výrobce) |
| Elektronická závěrka | automatická, 1/25 – 1/100 000 s (podle výrobce) |
| Nastavení obrazu | BLC, HLC, WDR, HDR, 2D/3D potlačení šumu, odmlžení, privátní zóny, zrcadlení a otočení obrazu (podle výrobce) |
| Úpravy obrazu | sytost, jas, kontrast, ostrost, zesílení, vyvážení bílé – ve webovém rozhraní kamery nebo v klientském softwaru (podle výrobce) |
| Objektiv a zoom | |
| Objektiv | motorizovaný, s autofokusem |
| Ohnisková vzdálenost | 2,7–13,5 mm |
| Optický zoom | 5× |
| Světelnost | F1,6 (podle výrobce) |
| Úhel záběru (výpočet ze snímače, přibližně) | vodorovně ≈ 92° (2,7 mm) až ≈ 23° (13,5 mm); svisle ≈ 60° až ≈ 13°; úhlopříčně ≈ 100° až ≈ 27° (výrobce úhly neuvádí; skutečná optika se může o několik stupňů lišit) |
| Natáčení kamery (PTZ) | |
| Pohyb | celé tělo válcové (bullet) kamery se otáčí a naklání na motorickém kloubu |
| Rozsah otáčení | 0–180° (podle výrobce) |
| Rozsah náklonu | 0–55° (podle výrobce) |
| Rychlost otáčení | až 20 °/s (podle výrobce) |
| Rychlost náklonu | až 10 °/s (podle výrobce) |
| Ovládací rychlost otáčení | 0,5–20 °/s (podle výrobce) |
| Obnovení polohy | po výpadku napájení se poloha obnoví (podle výrobce) |
| Noční vidění | |
| Přísvit | 6× IR LED (podle výrobce) |
| Dosah IR | až 30 m (podle výrobce; závisí na prostředí) |
| Řízení IR | plynulé stmívání IR přísvitu |
| Audio | |
| Mikrofon a reproduktor | vestavěné, obousměrný hovor |
| Audio vstup a výstup | Mic-in / Line-in, audio výstup |
| Audio komprese | G.711u / G.711a |
| Potlačení ozvěny | ano (podle výrobce) |
| Chytré funkce a alarm | |
| Detekce | detekce pohybu, vniknutí do zóny, překročení čáry, opuštění místa, počítání osob |
| Filtr cíle | člověk / vozidlo / obojí |
| Alarmové vstupy / výstupy | 0 vstupů, 1 výstup (doba sepnutí 1–600 s) |
| Reakce na událost | záznam na SD kartu, e-mail (SMTP), snímek na FTP, nahrání na server alarmového centra, upozornění v aplikaci (podle výrobce) |
| Síť, záznam a aplikace | |
| Protokoly a standardy | ONVIF (Profile S podle výrobce), RTSP, DDNS, P2P; HTTP, DHCP, NTP (podle výrobce) |
| Kompatibilita s rekordéry | ZONEWAY, Hikvision, Dahua a Milesight přes ONVIF |
| Aplikace a cloud | HiEasy, vzdálený přístup P2P (stav „Internet ready“) |
| Úložiště | záznam na kartu SD, síťové úložiště NFS / NAS, snímky na FTP (podle výrobce) |
| Webové rozhraní | v Chromu přes přehrávač WebPlayer |
| Webové rozhraní – jazyky | bez češtiny a slovenštiny; kameru lze ovládat také v aplikaci HiEasy |
| Provedení a napájení | |
| Pouzdro | kovové, bílé |
| Krytí | IP66 (údaj výrobce) |
| Rozměry | 168 × 68 × 78 mm (podle výrobce, rozměrový výkres) |
| Montáž | na stěnu nástěnnou základnou |
| Provozní teplota a vlhkost | −40 až +60 °C, vlhkost 0–95 % bez kondenzace (podle výrobce) |
| Napájení | 12 V DC (údaj výrobce) nebo PoE přes externí PoE splitter, který je součástí balení |
| Součást balení | externí PoE splitter od výrobce |
| Poznámka k údajům | |
| Zdroj údajů | Údaje označené „podle výrobce“ nebo „údaj výrobce“ pocházejí z technické tabulky výrobce (HICO TECH); úhel záběru je vlastní výpočet ze snímače (přibližně). |